TIĞ İŞİ ÖRGÜ YUVARLAK SEHPA ÖRTÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yuvarlak sehpa örtüsü yapımı

Bugün sizlere harika bir dantel modelinin yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi örgü yuvarlak sehpa örtüsü sizlerinde hoşuna gidecek harika bir model.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün görünce çok beğendiğim bir sehpa örtüsünün yapımını sizlere göstermek istedim. Bu sehpa örtüsü modeli çeyizler içerisinde çok şık duracak ve görenlerin çok hoşuna gidecek bir model.

Tığ işi çeyizlik dantel modeli yapımı için bir sihirli halka yapılmış ve bunun etrafına modelin kurulumu yapılmış. Burada video içerisinde modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar baştan sona kadar açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamdan bu güzel sehpa örtüsünü yapabilirsiniz.

Dantel modelinin yapımı için basit tığ işi teknikleri kullanılsa da burada model yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Video içerisinde detaylar çok güzel bir şekilde açıklanmış. Yuvarlak bir şekilde başlanan modelde ilk başta trabzanlar ile bir yuvarlak oluşturulduktan sonra kenar kısımlarda küçük direkler ile sanki bir çiçek görünümü veren modeller yapılmış. Bu şekilde istenilen büyüklüğe gelinceye kadar devam edilmiş.

Çeyizlik sehpa örtüsü modeli biraz daha büyültülerek masa örtüsü de yapılabilir. Bu sehpa örtüsünü dilediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz ve çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Ayrıca renkli dantel ipleri ile de yaparak dekorasyonunuza uygun bir örtü yapabilirsiniz.

Tığ işi yuvarlak sehpa örtüsü yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu