TIĞ İŞİ ÖRGÜ RUNNER MOTİFİ YAPIMI

Tığ işi kolay runner motifi yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara oldukça şık yapımı da çok ama çok basit olan harika bir dantel modeli göstermek istiyorum. Tığ işi runner motifi kısa sürede yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebileceğiniz bir tasarım olmuş. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Runner modelleri için dantel örnekleri oldukça az. Ben sık sık yeni örnekleri takip edip sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün size tığ işi ile yapılan çok basit ama yapılan motiflerin birleştirilmesi ile ortaya çok şık bir görüntü çıkartan bir örnek göstereceğim. Aslında bu model sadece runner olarak değil dilediğiniz her yerde kullanabileceğiniz bir tasarım.

Örgü runner modeli yapımı için burada yavru ağzı renkte Yarn Art violet markalı ip kullanılmış. Motiften de anlaşılacağı gibi bu ip biraz kalın bir dantel ipi. Bu sayede de model daha dolgun görünmüş. Siz elinizde olan dantel ipi ile modeli deneyip duruşunun nasıl olduğuna bakarak model için uygun ip seçimini yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 10 numara tığ kullanılmış.

Motif yapımı için 7 zincir çekilip bir yuvarlak yapılmış. Yapılan bu yuvarlağın içerisine sık iğneler yapılmış. Aslında burada yapılan motif oldukça küçük diyebilirim. Bu motifler birleştirilirken uzun direkler yapılmış aralarda. Bu şekilde birbiri ile birleştirilen motifler ile bir dantel modeli oluşturulmuş.

Tığ işi runner motif yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÖRGÜ RUNNER MOTİFİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÖRGÜ RUNNER MOTİFİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÖRGÜ RUNNER MOTİFİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.