TIĞ İŞİ ÖRGÜ PANÇO ŞAL MODELİ YAPIMI

Bayanlar için tığ işi örgü panço şal modeli yapımı

Çocuklar için yapılan panço modellerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Bugün ise çocuklar için değil de bayanlar için yapılmış oldukça kullanışlı bir örgü panço şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu pançonun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için hem tığ işinden he de şiş örgüsünden yapılmış olan şal modelleri gösteriyorum. Bugün ise klasik dikdörtgen veya üçgen şal modellerinden farklı olan panço şeklinde yapılmış olan bir şal modeli göstermek istiyorum. Bu şal modeli günlük kullanım için oldukça şık ve pratik bir tasarım olmuş.

Tığ işi panço şal modeli yapımı için burada ihraç fazlası ipler kullanılmış. Panço modeli yapımında 5 farklı renkte ip kullanılmış. Aslında burada kullanılan iplerden birisi ebruli bir ip. Bu ipin her bir rengi bir sıraya denk getirilmiş. ve güzel bir renk uyumu yakalanmış. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Panço modeli enine örülerek yapılan bir model. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılıp her sırada farklı bir model oluşturulmaya çalışılmış. Tığ işine yeni başlasanız da model yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken detay pançonun ölçüleri. Bu konuda da video içerisinde model yapımına başlamadan çok güzel detaylı bir şekilde açıklanmış.

Örgü panço şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÖRGÜ PANÇO ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÖRGÜ PANÇO ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÖRGÜ PANÇO ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.