TIĞ İŞİ ÖRGÜ MOTİFİ YAPIMI

Farklı alanlarda kullanabileceğiniz tığ işi örgü motifi yapımı

Örgü işleri için yeni modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Tığ işi örgü motifi yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu sunacağım. Bu videoyu takip ederek modelin yapımını öğrenebilir ve harika örgü işleri yapabilirsiniz.

Farklı örgü işlerinde kullanmanız için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size çok şık görenlerin dikkatini çekecek olan bir motif yapımı göstermek istedim. İki renk örgü ipi ile yapılan bu motif çok şık görünüyor. Sizde bu şekilde iki renk ip ile yaparsanız burada olduğu gibi harika bir tasarımı ortaya çıkartabilirsiniz.

Burada yapılan tığ işi motif ile battaniye, yatak örtüsü ve kırlent yapabilirsiniz. Dekorasyonunuza uygun renkler seçip koltuk örtüsü yapabilirsiniz. Bu motif her türlü örgü işinde rahatlıkla kullanılabilir. Modelin yapımını da öğrendiğiniz zaman büyük bir zevkle bu motifler hazırlayıp güzle bir tasarım elde edebilirsiniz.

Basit tığ işi teknikler ile yapılan bu motif kare bir şekilde yapılmış. Beyaz ip ile orta kısımdan başlanan modelde tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Model sadece tırabzanlardan oluşuyor. Burada önemli olan renkli kısımların doğru sıra ile yapılması. Buradaki gibi bir görüntünün oluşması için videoda verilen sıralamaya dikkat etmeniz gerekir. Her bir detay çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan motifi yapabilirsiniz.

Tığ işi örgü motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu