TIĞ İŞİ MOZAİK BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI

Battaniyeler için tığ işi kare mozaik motif yapımı

Battaniye modelleri için uzun zamandır sizlere motif örneği göstermiyorum. Bugün size tığ işi ile yapılmış çok güzel görenlerin dönüp bir daha bakacağı harika bir motif göstermek istiyorum. Tığ işi mozaik battaniye motifi renkleri ile dikkat çeken bir tasarım olmuş. Bu battaniye motifin yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Elinizde kalan ipleri değerlendirmeniz için veya çocuk battaniyesi yapımı için, yatak örtüsü yapımı için sizlere sık sık motifler göstermeye çalışıyorum. Bu motifleri eliniz boş kaldıkça el altında bulunan kalan ipleri değerlendirmek için yapıp yeterli sayıya ulaşınca birleştirebilirsiniz. Özellikle bugün göstereceğim motif modelinde olduğu gibi renk renk örgü ipi ile yapılınca yatak örtüsü olarak veya koltuk örtüsü olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tığ işi kare battaniye motifi yapımı için burada beyaz, mor, lila ve yeşil örgü ipleri kullanılmış. Dediğim gibi özel olarak bir çocuk battaniyesi yapmak isterseniz birbiri ile uyumlu açıklı koyulu tonlar tercih edebilirsiniz. Elinizde kalan ipleri de renk tonlamasına göre de ayarlayabilirsiniz. Kendi zevkinize göre düzenleyeceğiniz bir model.

Kare motifin yapımı için orta kısımda hanım dilendi bey beğendi modeli yapılmış. Daha sonra üzerine tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Daha sonra yeni renge geçilince yine tırabzanlar yapılmış ama bazı tırabzanlar alt sıradaki tırabzanların içerisinden ilmek çıkartılıp davam edilmiş. Bu şekilde model oluşturulmuş.

Tığ işi mozaik battaniye motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ MOZAİK BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ MOZAİK BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ MOZAİK BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.