TIĞ İŞİ KOLAY SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizler için kolay supla modeli yapımı

Son zamanlarda sizlerle örgü supla modellerini buldukça paylaştım. Özellikle Tamanne youtube kanalında tığ işi supla modeli oldukça fazla paylaşıldı. Bende bu modelleri gördükçe sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine sizlere detaylı yapım aşamasının anlatıldığı harika kolay bir supla modeli yapımı göstereceğim.

Çeyizleri içerisine farklı ve gösterişli el işleri eklemek isteyenler mutlaka bu modelin yapımına göz atmalılar. Tığla işlenen kolay bir model olduğu için kısa sürede bu suplayı yapabilirsiniz. Ayrıca mutfak dekorasyonunuza ve diğer el işlerinize uygun renklerde ipler seçerek yaparsanız oldukça şık bir görünüm oluşacaktır.

Kolay tığ işi supla modeli yapımı için burada Alize Diva markalı ip kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Bir sihirli halka yapılıp modelin yapımına başlanmış. Burada modelin yapımında trabzanlar kullanılmış.

Suplanın orta kısmında trabzanlar yapılarak ilerlenmiş ve sonradan yapılan azaltmalar ve araya eklenen model ile yıldız şeklinde bir görüntü oluşmuş. Burada dikkat edilecek tek detay azaltmaların nerede nasıl yapılacağının öğrenilmesidir. Bunu da video içerisinde öğrenerek kolaylıkla bu supla modelini yapabilirsiniz.

Kolay supla modeli yapımında en basit tığ işi teknikleri kullanıldığı için tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda bu modeli yapabilirler. Önemli olan burada video içerinde verilen anlatımı takip etmeniz. Bu sayede harika bir supla modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi kolay supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu