TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli kolay etol şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün size tığ işinden yapılmış yapımı kolay ama oldukça şık ve zarif bir modelin anlatımını göstermek istiyorum. Kısa sürede şık ve gösterişli bir şal modeli arıyorsanız bugün göstereceğim tığ işi şal modeli yapımına mutlaka göz atmalısınız. Bu şalın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapan, günlük kullanım için güzel bir şal modeli arayan veya el işi yapıp satanlar için farklı modelleri bulmaya devam ediyorum. Bugün görünce çok beğendiğim yapımı da çok basit olan bir tasarım göstereceğim. Tığ işine yeni başlayanlar dahi bu modeli yapabilir. Burada video içerisinde hazırlanan etol şalın büyüklüğünden bahsedilmiş. Sadece videoda yapılan şal içerisinde kullanılan tığ işi modelin yapımı açıklanmış. Burayı takip edip bu modeli öğrenebilir ve farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Çeyizlik şal modeli yapımı için burada ince şal ipi yerine biraz daha kalın olan yine şal veya yelek yapımı için kullanılan bir örgü ipi tercih edilmiş. Tabi dilerseniz siz şal iplerinden de kullanabilirdiniz. Tığ olarak ise 2,75 mmlik bir tığ kullanılmış. Şal modelini çeyizlik yapacaksanız açık renk şal ipleri kullanabilirsiniz.

Şal yapımı için öncelikle zincir çekilmiş ve üzerine tırabzanlar yapılmış. İkinci sırada ise model kurulumuna başlanmış. Burada sadece tırabzanlar kullanılarak model oluşturuluyor. Video içerisinde detaylı yapım aşaması olduğundan zorlanmadan kısa sürede bu şal modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.