TIĞ İŞİ KOLAY PATİK YAPIMI

Kolay patik modeli

Tığ ile yapılacak basit bir patik modeli arayanlar mutlaka bu patik modeline göz atmalılar. Yapımı oldukça basit olan bu model yapım aşamasında yapılan küçük işlemeler ile oldukça gösterişli de bir model olmuş. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz bir patik modeli diyebilirim.

Kolay patik modeli yapımı için burada pudra pembesi patik ipi kullanılmış. Tığ olarak 5 numara tığ kullanılmış. Kolay bir patik modeli olduğu için farklı renklerde işleyerek çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Ayrıca patik yapıp satanlar için de yine kolay bir model. Kısa sürede yapılarak satışa hazır hale getirilebilir.

Kolay patik modeli yapımına uç kısımdan başlanıyor. Patik tek seferde işleniyor. Patiği yapmak için önce bir sihirli halka yapılmış ve etrafına trabzanlar yapılarak modele başlanmış.

Yapılan sihirli halkanın etrafına burada 13 trabzan yapılmış. Bu 37 numara ayak için oldukça ideal bir başlangıç. Siz modeli yapmaya devam ederken ayağınızın ölçüsünü dikkate alabilirsiniz. Patiği örerken çok sıkmamaya dikkat edin. Bu sayede daha rahat örebilirsiniz.

Kolay patik modeli yapımında ilerleyen sıralarda yapılan arttırmalar ile patik modeli giderek büyüyor ve uç kısım oluşturuluyor. Daha sonra ön kısımda yapılan model yapılıyor. Buranın yapımını videoyu izleyince kolayca öğrenebilirsiniz. Burada ön kısımdaki ip sıralarını yaparken araya boncuklar da ekleyerek güzel bir süsleme de yapabilirsiniz.

Kolay patik modeli yapımı için aşağıda verilen videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu