TIĞ İŞİ KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Tığ işine yeni başlayanlar için kolay patik modeli yapımı

Sık sık sizlere farklı patik modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere bayanlar için tığ işinden yapılmış özellikle örgü işine yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir tasarım göstermek istiyorum. Tığ işi kolay patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edip bir gün gibi kısa bir sürede bu patik modelini yapabilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış olan çeşit çeşit patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Tığ işi ile yapılan patik modelleri şiş örgüsünden daha kolay olduğu için öğrenmesi daha kolay. Ama yeni başlayanlar zor olan modelleri kolayca yapamazlar. Bu nedenle öncelikle kolay olan modellerden başlamak gerekir. Bende bugün sizlere yapımı çok basit olan bir model göstereceğim. Videodaki anlatım takip edildiği sürece bu patik modelinin yapımını öğrenebilirsiniz.

Tığ işi bayan patik modeli yapımında tığ işinde kullanılan lastik tekniği uygulanmış. Bu nedenle burada yapılan ölçüler ile patik modeli 36 numara ayak için de uygun 39 numara ayak içinde oldukça uygun. Video içerisinde her bir detay açıklandığı için zorlanmadan ölçü detaylarını öğrenebilirsiniz.

Patik yapımı için burada bir tane batik ip bir tane de lacivert renkte ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış. Patik modeli tek bir parça halinde yapılıyor. Burada önce renkli ip ile bir dikdörtgen parça yapılmış. Daha sonra bu parçanın bir kenarından yine uzun bir parça yapılmış ve daha sonra kenar kısımdan birleştirilmiş.

Tığ işi kolay patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.