TIĞ İŞİ FİLE ÖRGÜ KAZAK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için tığ işi örgü file kazak veya hırka modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış çok şık ve bir o kadarda basit bir modelin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Hem hırka hem de kazak olarak yapabileceğiniz tığ işi file kazak modeli görenlerin hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kazak ve hırka modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün tığ işinden yapılmış olan bir model göstereceğim. Bu göstereceğim örnek video içerisinde sadece file modelinin nasıl yapılacağı anlatılmış. Siz bu model ile kazak veya hırka yapmak isterseniz ölçü belirlemesini ona göre yapmalısınız.

File örgü modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olan bir model. Burada video içerisinde model yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklandığı için örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu modelin yapımını öğrenebilir.

Bu modelin yapım için angora simli şal ipi kullanılmış. Tığ olarak 6 numaralık tığ kullanılmış. Bu modeli renk renk dilediğiniz özellikte ipler ile yapıp kullanabilirsiniz. Hem yazın hem de kışın kullanabileceğiniz bir tasarım. Dilediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz.

Model yapımı için zincir çekilip üzerine sık iğne yapılmış. Daha sonra ise model kurulumu yapılmış. Burada video içerisinde modelin yapım aşamasından ve sayılarından bahsedilmiş. Burayı takip ettiğiniz zaman sorun yaşamadan modeli öğrenebilirsiniz.

Tığ işi file kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu