TIĞ İŞİ FİLE DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi kolay file dantel modeli yapımı

Bugün sizlere yapımı çok basit ama oldukça şık ve gösterişli bir file dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modellerinde yeni örnekleri bulmaya devam ediyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni ve farklı modeller bulmaya çalışıyorum. Bulduğum modellerde yer alan detaylı yapım aşaması sizin işinizi kolaylaştıracak ve kısa sürede dilediğiniz dantel modelini yapabileceksiniz. El işi yapıp satanlarda farklı modelleri ürünleri arasına ekleyebilir.

Tığ işi file dantel modeli yapımı için burada Ören Bayan ağ ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 1.3 mmlik dantel tığı kullanılmış. Dantel modelini yaparken danteli kullanacağınız yere uygun olarak farklı renkte dantel ipleri seçebilirsiniz. Bu şekilde daha canlı ve renkli bir çeyiz hazırlayabilirsiniz. Burada model anlatımı için Yarn art Violet markalı ipten koyu krem tonlarında bir ip seçilmiş.

Bu dantel modeli zincir üzerine kuruluyor. Yani yapmak istediğiniz yere göre bu ölçüde bir zincir çekiyorsunuz. Çektiğiniz zincir üzerine ise file modelinin yapımına başlanmış. Bu model tırabzanlardan ve yine zincirlerden oluşuyor. Kolay bir model olduğu için modelin yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bu model ile ayrıca çok güzel yazlık bluzlarda yapılabilir.

File dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaq0Xks9BXKS4UrcvW3l3YA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ FİLE DANTEL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ FİLE DANTEL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ FİLE DANTEL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.