TIĞ İŞİ ERKEK PATİK ÇORAP MODELİ YAPIMI

Erkekler için tığ işi soket patik çorap modeli yapımı

Kışlık örgü işleri için bugün size yine güzel bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Ama bu sefer erkekler için yapılmış yapımı da oldukça basit olan tığ işi erkek patik modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Daha çok bayanlar için ve çocuklar için yapılmış patik modelleri göstersem de erkekler için yapılan patik modellerini e buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim patik modeli de tığ iş ile yapılmış olan oldukça basit ve bir günde dahi yapıp tamamlayabileceğiniz bir örgü işi olmuş.

Örgü erkek patik modeli yapımı için burada gri ve siyah patik ipleri kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Burada yapılan patik modeli 43 numara ayak için yapılmış olan bir model. Siz videodaki anlatımı takip edip detayları öğrenerek daha küçük bir patik modeli de yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımına uç kısımdan başlanıyor. Öncelikle 5 zincir çekilip yuva yapılmış. Daha sonra bu zincirlerin üzerine 13 tane ikili tırabzan yapılmış. Tırabzan sayısı her sırada arttırılarak patik modeli büyültülmüş. En son ise patiğin bilek kısmı da yapılıp istenilen büyüklükte bir patik modeli yapılmış.

Tığ işi erkek patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ERKEK PATİK ÇORAP MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ERKEK PATİK ÇORAP MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ERKEK PATİK ÇORAP MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.