TIĞ İŞİ EKOSE BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Ekose bebek battaniyesi modeli yapımı

Bebekler için yapılmış farklı battaniye modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün hem kız hem de erkek bebeklere yapılabilecek olan ekose bebek battaniye modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu battaniye modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Ekose desenli battaniye modelleri çok şık oluyor. Örgü işi ile yapılan battaniyelerde dilediğiniz renkler kullanıp kendi zevkinize göre bir battaniye modeli yapabilirsiniz. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış bir battaniye modeli göstereceğim. Battaniyenin görüntüsü hazır alınmış gibi çok güzel olmuş. Bu battaniye modelinin tüm detaylarını videodaki anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işi ekose battaniye modeli yapımı için burada Alize markasından gri ve beyaz renkte örgü ipleri kullanılmış. Eni ve boyu birer metre olan bu battaniye modeli için 8 yumak kullanılmış. Bu battaniye modelini dilediğiniz renkler ile yapıp kullanabilirsiniz.

Burada yapılan ekose deseni ile sadece battaniye değil diz örtüsü, koltuk örtüsü veya tek kişilik battaniye dahi yapabilirsiniz. Modelin yapımı çok basit ama dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Bunlarda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek model yapımını öğrenebilir. Kenar kısımlarında ise küçük bir süsleme modeli kullanılmış.

Burada video içerisinde sadece model anlatımı yapılmış ama bir battaniye için neler yapılması gerek ve ölçüler neler bunlarda açıklanmış.

Ekose bebek battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ EKOSE BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ EKOSE BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ EKOSE BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.