TIĞ İŞİ EKOSE BATTANİYE MODELİ

Ekose battaniye modeli

Ekose desenler son yıllarda örgü işlerinde oldukça moda oldu. Özellikle yeni çıkan bazı ipler ile ekose desenler daha kolay yapılabilmekte. Bunun yanında işleme sırasında yapılacak olan bazı teknikler ile de ekose desenler kolaylıkla oluşturulabilmekte.

Bugün sizlere tığ ile yapılmış olan ekose battaniye modeli yapım aşamalarını gösteren bir video sunmak istiyorum. Bebekleri için battaniye yapmak isteyenler veya yatak örtüsü olarak bu ekose deseni yapmak isteyenler videoda verilen anlatıma dikkat etmeliler.

Ekose battaniye modeli yapımı için örnek modelde Kartopu Baby Naturel ip kullanılmış. Burada videodaki anlatımda ise zincirli koton ip kullanılmış. Siz buradaki iplerden oluşan görünümü dikkate alarak istediğiniz bir ipi tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise 3 mm’lik tığ kullanılmış.

Battaniye modeli yapımı için videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Videoyu takip ettiğiniz sürece zorlanmadan modeli çıkartabilirsiniz.

Aslında ekose battaniye modeli yapımı biraz zorlayıcı bir model. Çünkü sürekli renk geçişleri var ve ipleri koparmak gerekiyor. Bu nedenle yaparken biraz zorlanabilirsiniz. Ama model tamamlandığında görselde de gördüğünüz gibi çok güzel bir örgü işi ortaya çıkıyor.

Ekose battaniye modeli dışında daha önce sizlerle farklı battaniye modelleri paylaşmıştım. İlerleyen günlerde ise yeni ve değişik modelleri göstermeye devam edeceğim. Özellikle videolu anlatımlar sunacağım ki modelin yapımını kolaylıkla öğrenilebilsin.

Ekose battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ EKOSE BATTANİYE MODELİ için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ EKOSE BATTANİYE MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ EKOSE BATTANİYE MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.