TIĞ İŞİ DİNOZOR BEBEK TULUMU YAPIMI

Bebekler için tığ işi dinozor tulum modeli yapımı

Bebekler için yapılabilecek çok şık, çok tatlı bir tulum modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim dinozor bebek tulumu görenlerin dikkatini çekecek olan bir örgü işi olmuş.

Bebekleriniz için farklı bir örgü modeli arıyorsanız örgüden yapılmış tulumlara göz atabilirsiniz. Ben daha öncede sizlere örgüden yapılmış olan tulumlar göstermiştim. Bugünde sizlere yapımı çok kolay olan harika bir tulum modeli göstermek istiyorum. Bu tulum tığ ile yapıldığı için herkesin kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş.

Örgü dinozor tulum modeli yapımı için burada Nako Elit Baby markalı ipten yeşil renk seçilmiş. Bu renk ile yapıldığı için dinozor tulum olarak adlandırılmış. Kol uçlarında ve ayak bileğinde sarı renk kullanılmış. Tığ olarak ise 3,5 numaralık tığ kullanılmış. Bunlar dışında birde 12 tane sarı renkte düğme kullanılmış.

Burada yapılan tulum modeli 1-1,5 yaş için oldukça ideal. Model biraz esnediği için bebekler rahatlıkla bu tulumu uzun süre kullanabilir. Tulum yapılmadan önce video içerisinde şema üzerinde detaylı bir anlatım yapılmış. Modelin her bir aşaması dikkatli bir şekilde açıklanmış. Daha sonra ise yapım aşamasına geçilmiş. Bu tulumu yapmak istiyorsanız videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır.

Dinozor bebek tulumu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu