TIĞ İŞİ ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLEN ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tığ işi yelek, battaniye veya çanta için örgü modeli yapımı

Farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir örgü modelini sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi örgü modeli dilediğiniz yerde kullanabileceğiniz çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere tığ işinden yapılmış örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün renkli örgü ipleri ile yapabileceğiniz çok şık ve kullanışlı bir model göstereceğim. Bu model ile battaniyeler yapabilirsiniz. Bayanlar için veya kız çocukları için çok güzel renkli örgü ipleri ile yelek yapabilirsiniz. Bunun dışında örgü çanta modelleri yapmak isteyenler için bu örnek oldukça güzel olacaktır.

Tığ işi örgü modeli yapımı için burada krem rengi, mor ve lila olmak üzere 3 farklı renkte örgü ipi kullanılmış. Bu üç rengin uyumu ile çok güzel bir model yapılmış. Sizlerde yapacağınız örgü işine göre birbiri ile uyumlu renkleri seçip bu modeli yapabilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Modelin yapımı için öncelikle yapacağınız örgü işine göre zincir çekmelisiniz. Bu zincirin üzerine ise tırabzanlar yapılarak model yapımına başlanıyor. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan model yapımını öğrenebilir.

Tığ işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcEnqXHB3a8A4oMeyW_HyYw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLEN ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLEN ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLEN ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.