TIĞ İŞİ ÇOCUK PANÇOSU YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kız çocukları için tığ işi panço yapımı

Kız çocukları için yapabileceğiniz çok şık bir panço modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek olan tığ işi panço modeli kız çocuklarının üzerinde çok şık duracaktır. Bu pançonun detaylı yapım aşamasını sizlere aşağıda video ile vereceğim.

Kız çocukları için yapılan bu panço modeli 3-4 yaş çocuklar için yapılmış. Siz buradaki detaylı anlatımı takip edip verilen ölçülere de dikkat ederek dilerseniz daha büyük panço modelleri de yapabilirsiniz.

Tığ işi panço modeli yakadan başlanarak yapılmış. İlk önce şiş örgüsü ile yaka kısmı yapılmış daha sonra ise beden kısmı tığ ile yapılmış. Pançonun yaka kısmında selanik modeli kullanılırken tığ ile yapılan kısımda ise trabzanlar kullanılarak panço tamamlanmış. Video içerisinde yaka kısmında yapılan selanik modelin detaylı anlatımı verilmiş.

Yaka kısmından başlanarak yapılan kız çocuk panço modeli için 90 ilmek atılmış ve selanik örgüsü yapılmış. Yakada katlı bir yaka modeli yapıldığı için şık ve modern bir görünüm oluşmuş. Tabi siz dilerseniz yakayı bu şekilde yapmayıp daha kısa yapabilirsiniz.

Pançonun yaka kısmı bitince tığ ile beden kısmı yapılmış. Burada trabzanlar yapılarak beden için arttırmalar yapılmış ve geniş bir görünü oluşturuluş. Buranın yapımı ile ilgili detaylarda video içerisinde açıklanmış.

Tığ işi çocuk pançosu yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu