TIĞ İŞİ ÇİLEK MODELLİ KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çilek modelli kazak yapımı

Bugün sizlere çok şık tığ ile yapabileceğiniz güzel bir örgü kazak modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak vereceğim bu kazak modeli kısa sürede yapıp kullanabileceğiniz bir model.

Tığ işi çilek kazak modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılmış bir model. Burada dikkat edilecek en önemli detay çilek görünümünün oluşması için her sırada yapılması gereken arttırma ve eksiltmelere  dikkat etmek olacak.

Bu kazak modeli tığ ile yapıldığı için tığ ile örgü örmeyi bilenler videoda verilen anlatıma dikkat edip bu kazağı yapabilir. Tığ işi kazak modeli yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz burada olduğu gibi harika bir kazak yapabilirsiniz.

Burada çilek modelinin oluşması için 15 ilmek gerekli. Siz kazağı yapacağınız kişinin ölçülerine göre 15 ve katlarında zincir çekebilirsiniz. Burada 152 zincir çekilerek modelin yapımına başlanmış. Burada iki ilmekte kenar kısımları için ayrılmış. Kenar kısımda lastik yapıldıktan sonra modelin kurulumu yapılmış.

Tığ işi çilek modelli kazak için burada kısa bir kol tercih edilmiş. Siz isterseniz kazağın kolunu uzatabilir ve kol uçlarına lastik yapabilirsiniz. Video içerisinden kazağın yapımı ile ilgili detayları öğrendikten sonra bu kazağı dilediğiniz büyüklükte ve şekilde yapabilirsiniz.

Tığ işi çilek modelli kazak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_q7sqVc9qOw&t=73s

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÇİLEK MODELLİ KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÇİLEK MODELLİ KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÇİLEK MODELLİ KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.