TIĞ İŞİ ÇİÇEKLİ ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI

Yazlık tığ işi çiçekli çanta yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz harika bir örgü işi çantanın modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi örgü çanta modeli oldukça şık ve gösterişli bir tasarım olmuş. Yaz aylarında örgü işlerinden yapılmış olan aksesuarlar kullanmayı seviyorsanız bu çantaya mutlaka göz atmalısınız.

Örgü işlerinden yapılmış olan çanta modellerini daha önce de sizlerle paylaşmıştım. Yaz aylarında bu tür örgü işinden yapılmış aksesuarlar oldukça fazla kullanılıyor. Bende bugün sizlere görünce çok beğendiğim tasarımı oldukça şık olan bir çanta modeli göstermek istedim. Yaz aylarında dışarı çıkarken bir kaç parça eşyayı içerisine koyup taşıyabileceğiniz küçük ve kullanışlı bir tasarım olmuş.

Örgü çanta modeli yapımı için burada ince bluzluk ipler kullanılmış. Bu ip iki kat haline getirilerek daha kalın ve düzgün bir görünüm elde edilmiş. Bu ip dışında coton ipler veya kalın örgü ipleri ile de bu çantayı yapabilirsiniz. Burada önce kullandığınız ipe uygun olarak çanta ölçüsünü belirlemeniz gerek.

Çanta modelinin yapımına başlamadan önce video içerisine çanta için en uygun ölçünün nasıl yapılacağından bahsedilmiş. Kullanmak istediğini ipe göre öncelikle istediğiniz uzunlukta zinciri çekiyorsunuz. Çanta için istenilen uzunluğa göre bu zincir ölçüsünü ölçüp burada verilen ölçüyü yakalayabilirsiniz. Bu sayede orta büyüklükte bir çanta elde edebilirsiniz.

Burada yapılan tığ işi çiçekli çanta modeli yapımı çok ama çok basit. Tığ işine yeni başlayanlar dahi bu çanta modelini kolaylıkla yapabilir. Çanta modeli tek bir parça halinde işlenerek ilerliyor. Burada sık iğne tekniği uygulanarak tek bir parçadan çanta elde edilmiş. İstenilen büyüklüğe gelindikten sonra ise çanta üzerine yapılan süslemelere geçilmiş.

Çantanın süslemesi için burada hazır bir süs kullanılmış. Bu hazır süs dikilerek çanta üzerine eklenmiş. Daha öncesinde ise çantanın son sırası işlenmiş. Bu son sırada ise küçük çiçekler yapılmış. Hazır süste bu çiçeklerin üzerine eklenince şık bir görünüm elde edilmiş. En sonunda ise çanta için hazır kulplar kullanılarak çantanın tutacakları da yapılmış ve çanta modeli tamamlanmış.

Tığ işi örgü çanta modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu