TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik tığ işi havlu kenarı danteli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık ve gösterişli bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan bir model.

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz havlular için sizlere farklı dantel modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün görünce beğendiğim oldukça ağır ve gösterişli bir modeli sizlerle paylaşmak istedim. Aşama aşama ilerleyerek yapılan bu havlu danteli sizlerinde hoşuna gidecek bir model.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli için öncelikle kenar bant kısmı yapılmış. Daha sonra yapılan bu bant kısmın üzerine ise üçgen şeklindeki dağlar yapılmış. Yapılan bu dağlar arasına ise sarı renkteki ipler ile gösterişli bir çiçek modeli yapılacak.

Havlu kenarı dantelinin en önemli kısmı olan çiçek kısmının yapımında koyu sarı ve krem rengi ip kullanılmış. Öncelikle sarı ip ile çiçeğin taban kısmı yapılmış. Daha sonra ise bu taban kısım üzerine dallar yapılmış. En sonunda ise krem rengi ip ile çiçeğin etrafı işlenerek çiçek modeli tamamlanmış.

Çeyizlik havlu kenarı danteli için çiçekler hazırlandıktan sonra ise bu çiçekler kenar bandı üzerine eklenmiş. Bunun için öncelikle yeşil oya ipi ile çiçeklerin ekleneceği yuvalar ve yapraklar yapılmış. Çiçeklerde üzerine eklenerek dantel modeli tamamlanmış.

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu