TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarına yapabileceğiniz çok şık bir dantel modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu tığ işi havlu kenarı danteli çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan bir tasarım olmuş. Bu dantel modelinin yapımını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bugün göstereceğim dantel modeli oldukça ağır olan gösterişli bir tasarım olsa da modelin yapımı çok basit. Zaten video içerisinde çok güzel bir anlatım yapıldığı için modelin yapımını öğrenmekte zorlanmayacaksınız. Daha farklı dantel modeller için ise daha önce sizlere gösterdiğim modellere göz atabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı danteli için burada leylak markalı 50 numara beyaz ip kullanılmış. Birde leylak markasına ait olan 316 numaralı renkli bir ip kullanılmış. Birde bu dantel modelinin yapımında metrelik zincirlere ihtiyacınız olacak. Bu metrelik zincir taban dantelinde kullanılıyor.

Öncelikle taban danteli yapımı için bu metrelik zincirler üzerine işleme yapılmış. Daha sonra havlunun kenar kısmına gelecek olan taban danteli yapılmış. Taban danteli bitince üzerindeki çiçekli kısmın yapıma geçilmiş. Bunun için öncelikle renkli ip ile orta kısımdaki çiçek yapılmış. Yapılan bu çiçek motifi beyaz ip ile örülmeye devam edilerek büyük bir motif elde edilmiş.

Dantel modeli için hazırlanan bu motifler taban danteli ile birleştirilerek devam edilmiş. Bu şekilde motifler taban danteline eklenerek model yapımı devam etmiş.

Tığ işi havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.