TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok güzel bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çeyizlik havlu kenarı danteli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Çeyizler için yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün çok şık ve renkli bir havlu kenarı danteli göstermek istedim. Görüntüsü ile dikkat çekecek olan bu dantel modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak oldukça ağır bir iş.

Burada yapılan dantel modeli için kayalar ve çiçekler yapılmasının yanında birde alt kısımda sarkan çiçekleri var. Bu şekilde dantel modeli çok şık olmuş ama siz isterseniz bu alt kısmı yapmadan sadece kayalar ve çiçekleri yaparak da modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı modeli için önce kenar bandı yapılmış. Daha sonra yapılan bu kenar bandı üzerine kayalar yapılmış. Burada yapılan kayalar diğer modellerden biraz farklı bu kaya modeli de sizin hoşunuza gidecektir. Bu şekilde beyaz ip ile kayalar ve kenar bandı tamamlandıktan sonra üst kısımdaki renkli çiçeğin yapımını geçilmiş.

Dantelin üzerindeki çiçek modelden ayrı olarak yapılıyor ve daha sonra kayalar arasına ekleniyor. En sonunda ise alt kısımda yapılan çiçekler yapılarak model tamamlanmış. Video içerisinde modelin yapım aşaması sırasıyla açıklanmış. Burayı takip ederseniz zorlanmadan bu dantel modelini yaparak çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu