TIĞ İŞİ CEPLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI

Bayanlar için cepli çok amaçlı kullanılabilen atkı modeli yapımı

Atkı modelleri için bugün bayanlara yapılmış çok şık ve çok amaçlı kullanılabilecek bir tasarım göstermek istiyorum. Bu yıl ben cepli bayan atkı modeli olarak birkaç farklı örnek gördüm. Bugün size görünce çok beğendim renkleri ve duruşu ile dikkat çeken bir tasarım göstermek istiyorum. Bu atkının detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için yapılan çok kullanışlı ve görenlerin dikkatini çekecek bir atkı modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu atkı modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan bir tasarım ama kullanılan ipler ve renkler ile harika bir görünüm oluşmuş. Kendiniz için veya kızınız için güzel ve kullanışlı bir atkı modeli yapmak isterseniz mutlaka bu örneğe göz atmalısınız.

Tığ işi cepli atkı modeli yapımı için burada ihraç fazlası ipler kullanılmış. Siz bu örneği yaparken orta kalınlıkta ipler kullanabilirsiniz. Atkı modelinin kenar kısımlarında lastik örgüsünde turuncu bir ip kullanılmış. Orta kısımda ise turuncu ile uyumlu renk geçişleri olan batik ip kullanılmış. Toplamda burada 645 gram ip kullanılmış. Tığ olarak ise 5,5 ve 6 numaralı tığlar kullanılmış.

Atkı modeli yapımına kenar kısımdaki lastik örgüsü ile başlanmış. Burada sık iğneler yapılıyor. Daha sonra hazırlanan bu lastiğin üzerine bu sefer batik ip ile model yapılmış. Daha sonra ise tekrar lastik kısmı yapılmış. En son üzerine cepler yapılıp eklenerek atkı modeli tamamlanmış.

Cepli bayan atkı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ CEPLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ CEPLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ CEPLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.