TIĞ İŞİ CEPLİ ATKI ŞAL MODELİ YAPIMI

İkisi bir arada cepli atkı ve şal modeli yapımı

Şal modelleri için sizlere bugün çok şık ve iki farklı şekilde kullanabileceğiniz bir örnek göstereceğim. Cepli atkı şal modeli yapımı çok basit olan oldukça kullanışlı bir örgü işi olmuş. Aşağıda verdiğim videolu anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu örneği kısa sürede yapabilirsiniz.

Çeyizlik şal modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün size bir şal modeli göstereceğim ama bu şal modeli günlük kullanım için oldukça ideal olan hem omzunuza atkı kullanabileceğiniz hem de cepleri ile sanki bir yelek gibi kullanabileceğiniz bir tasarım olmuş. Her zaman yanınızda olacak oldukça kullanışlı bir omuz şalı olmuş.

Tığ işi cepli şal modeli yapımı için burada YarnArt markalı ipten Shetland serisinden 540 numaralı mavi ip kullanılmış. Bu ipe uygun olarak da 5 numaralı tığ kullanılmış. Şal modelini farklı özellikteki ipler ile de yapabilirsiniz. Videoda verilen yapım detaylarına dikkat ederseniz sorun yaşamadan doğru ip seçiminizi yapabilirsiniz.

Şal modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Şal yapımına uzun kenardan başlanarak yapılıyor. Önce zincir çekilmiş daha sonra üzerine ise model yapılarak ilerlenmiş. Bir dikdörtgen parça elde edilmiş. Bu parçanın büyüklüğünü siz dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Cep kısımları da daha sonra yapılıp şal modeli üzerine eklenmiş.

Cepli atkı şal modeli yapımı için aşasıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ CEPLİ ATKI ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ CEPLİ ATKI ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ CEPLİ ATKI ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.