TIĞ İŞİ ÇAPRAZ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için çapraz çiçekli tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok renkli ve şık bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çapraz çiçekli oya modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işi ile yapılan çok güzel bir oya modelini bugün sizlere göstereceğim. Seçeceğiniz yazma ve yazma rengine uygun ipler ile bu oya modelini yaptığınızda görenler hayranlıkla bakacaktır. El işi yapıp satanlar veya çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bu modele göz atmalılar. Modelin yapım aşaması videodaki anlatımda çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan kısa sürede yazmanızın kenarına bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi çapraz çiçekli oya modeli yapımı için burada tığ batısı, çimenlerin yapımı ve çiçeklerin altında olan çapraz direkler için yeşil oya ipi kullanılmış. Çiçekler için mor, su yeşili ve kırmızı renkte oya ipleri kullanılmış. Siz yazma içerisinde bulunan renklere uygun ipler seçerek modelinizi yapabilirsiniz.

Yazma kenarına önce yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yeşil ip ile çimler ve çiçeklerin yapılacağı yerdeki direkler yapılmış. Burada çiçeklerin yapılacağı yuvalar zincirler üzerine kurulmuş. Bu şekilde hazırlanan yuvaların üzerine ise renkli oya ipleri ile çapraz çiçekler yapılarak oya modeli yapımı tamamlanmış.

Çapraz çiçekli oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÇAPRAZ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÇAPRAZ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÇAPRAZ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.