TIĞ İŞİ BONCUKLU OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarına boncuklu tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarı için yapılabilecek şık ve gösterişli oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işi boncuklu oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Oya modelleri içerisine yeni modeller eklemek istiyorsanız mutlaka sitemizde yer alan oya modellerine göz atmalısınız. Son zamanlarda gördüğüm birbirinden şık ve gösterişli modellerin yapımını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bugün sizlere göstermek istediğim yazma kenarı oya modeli oldukça sade olan ama bir o kadarda gösterişli bir model. Kolay bir şekilde yapılan bu oya modelinde kullanılan renkli boncuklar ile model göz alıcı bir görünüme kavuşmuş.

Modelin yapımı için burada renkli cam boncuklar kullanılmış. Siz dilerseniz tek renk boncuklar da kullanabilirsiniz. Burada yazma tek renk seçilmiş. İp açık yavru ağzı tonlarında bir ip seçilmiş. Bunların arasına renkli boncuklar eklenmiş ve model çok şık olmuş.

Tığ işi oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Dilerseniz burada zürafa modeli de yapabilirsiniz. Burada zürafa modeli yapılmış. İkinci sırada ise örümcekler yapılmış. Burada örümceklerin yapımı ve aradaki detaylar çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modeli yapabilirsiniz.

Modelin en son sırasında ise ip boncuklar geçirilmiş ve oya modelinin boncuklu kısmı yapılmış. Bu şekilde de oya modeli tamamlanmış.

Tığ işi boncuklu oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu