TIĞ İŞİ BOHEM HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay tığ işi bohem hırka modeli yapımı

Bugün sizlere kısa sürede kolaylıkla yapabileceğiniz ve önümüzdeki günlerde soğuk kış günlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir hırka modelinin yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu hırka modelini elinizde kalan ipleri değerlendirerek yapabilirsiniz.

Tığ işi bohem hırka modeli yapımı için burada 8 tane farklı renkte kalmış ipler kullanılmış. Burada seçilen ipler her biri farklı renkte ve birbirleri ile uydurulmuş diyebiliriz. Bu şekilde hırka modeli çok şık olmuş.

Bohem hırka modeli yapımı aslında çok basit. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu hırka modelini kolaylıkla yapabilir. Öncelikle belirli bir uzunlukta zincir çekilmiş. Bu zincir üzerine küçük kutular yapılmış.

Yapılan küçük kutular üzerine ise ikili trabzan yapılmış. Bu hırkanın tamamında ikili trabzan yapılıyor ve aralarda birer tane zincir çekiliyor. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar videodaki anlatıma dikkat ederlerse bu trabzanların nasıl yapılacağını ve modelin nasıl yapılacağını öğrenebilirler.

Hırka modelinin arka kısmı yapıldıktan sonra omuz kısımları ayrılmış ve yaka kısmı da bırakıldıktan sonra ön kısımların yapımına geçilmiş. Daha sonra ise kollar yapılmış.

Tığ işi bohem hırka modelinin kol kısımlarında yarasa kol tekniği uygulanmış. Burada kolun nasıl yapılacağı da video içerisinde açıklanmış. Kollarda yapıldıktan sonra hırka ile birleştirilmiş ve hırka tamamlanmış.

Tığ işi bohem hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=e0IyIvOUrac

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu