TIĞ İŞİ BEBEK MAKOSEN YAPIMI

Bebekler için tığ işi makosen yapımı

Tığ işinden yapılmış olan patik modelleri için sizlere yeni örnek neler göstermeye devam ediyorum. Bugün erkek bebekler için yapılmış olan tığ işi makosen modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu makosenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda anlatılan takip edebilirsiniz.

Sizlere en çok gösterdiğim örgü işlerinden birisi patik modelleri. Hem bebekler için hem bayanlar için hem de erkekler için yeni modelleri paylaşmaya devam ediyorum. Bugün tığ işinden yapılmış olan 0-6 aylık bebeklere uygun bir makosen modeli göstereceğim. Bu tarz makosenler daha çok erkek bebekler için yapılıyor. Sizde videodaki anlatımı takip edip kısa sürede bu makoseni kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Örgü makosen modeli için burada koton özellikte olan biri kullanılmış. La Mia markasından merserize koton bir ip seçilmiş. Bu ip ile makosenin duruşu çok güzel olmuş ama elinizde bu tarz bir ip yoksa normal örgü ipi ile de bu makoseni yapabilirsiniz. Burada 0-6 ay bebeklere uygun olarak yapılsa da bu modeli isterseniz daha büyük de yapabilirsiniz. Bunun için ipinizin kalınlığını arttırabilir ve tığ numaranızı büyütebilirsiniz

Makosen yapımına taban kısmından başlanıyor. Burada klasik tığ işi taban yapılmış. Daha sonra yine üst kısımda da tırabzanlar kullanılarak model yapımına devam edilmiş. Makosenin yapımı oldukça basit tığ işine yeni başlayanlar dahi video anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu kolay patik modelini kısa sürede yapabilirler.

Tığ işi bebek makosen modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu