TIĞ İŞİ BAYAN FESTİVAL KAZAĞI YAPIMI

Tığ işi kolay bayan festival kazağı yapılışı

Bayanlar için harika kazak modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün tığ işi bayan festival kazağı yapımı göstermek istedim. Bu kazak modeli mevsimlik bir model ama ben çok beğendiğim için yapım aşamasını sizlere göstermek istedim. Kazağın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kışlık örgü işleri için bayanlara yapılabilecek hırka ve kazak modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün yine bayanlar için çok güzel bir kazak modeli yapımı göstermek istedim. Özellikle bu kazak modeli genç kızların ilgisiniz çekecek olan bir tasarım. Kazak tığ işi ile yapıldığı için kolaylıkla kısa sürede yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi bayan kazak modeli yapımı için burada Alize Diva Plus markalı ipten yaklaşık 8 yumak kullanılmış. Ama burada yapılan kazak modeli 40 bedene uygun olarak yapılmış. Siz beden değişikliği yapmak isterseniz videodaki detayları öğrenerek daha küçük bir kazak modeli yapabilirsiniz. Tığ olarak ipe uygun 4 mm’lik bir tığ kullanılmış. Lastik kısmında ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Kazak modeli yapımı iki video içerisinde açıklanmış. İlk video içerisinde kazağın yaka kısmına eklenen modelin yapım aşaması açıklanmış. İkinci videoda ise kazağın beden kısmının yapımı açıklanmış. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılıyor ama dikkat edilmesi gerekenler var. Bu nedenle videoda verilen anlatımı iyi bir şekilde takip etmelisiniz.

Tığ işi festival kazağı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu