TIĞ İŞİ BARDAK ALTLIĞI MODELİ YAPIMI

Çiçek şeklinde bardak altlığı modeli yapımı

Örgü işleri için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işi bardak altlığı modeli yapımı göstermek istedim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile verdiğim bu modeli kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Daha önce sizlere yine bardak altlığı ve supla modelleri göstermişti. Mutfak dekorasyonunda küçük değişiklikler yapmak isterseniz bu tarz masrafsız örgü işlerini tercih edebilirsiniz. Bardak altılığı modeli yapımı çok ama çok basit. Burada çiçek şeklinde bir görünüm elde edilmiş ve çok hoş olmuş.

Bardak altlığının yapımı için krem ve yavru ağzı renklerde coton ipler tercih edilmiş. Tığ olarak 5 numara tığ kullanılmış. Mutfak dekorasyonunuza uygun olan renklerde ipler seçerek bu modeli yapabilirsiniz. Bardak altlığı veya supla modeli yapımı için coton ipler tercih ederseniz daha düzgün olur.

Örgü bardak altlığı modeli için öncelikle yavru ağzı renkteki ip ile orta kısım yapılmış. Burada tırabzanlar yardımı ile bir yuvarlak elde edilmiş. Daha sonra ise krem rengi ip ile yine tırabzanlar yardımı ile yelpaze şeklinde model yapılmış. Bu şekilde istenilen büyüklüğe gelindikten sonra yavru ağzı renkteki ip ile kenar kısımlar yapılmış. Bu kenar kısımlar yapılırken modelin sanki dilimli şekilde olması sağlanmış. Bu şekilde çok güzel bir görünüm elde edilmiş.

Tığ işi bardak altlığı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu