TIĞ İŞİ BAL PETEĞİ DESENLİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bal peteği desenli iki renkli patik modeli yapımı

Tığ ile yapılan çok şık bir patik modelini sizlere göstermek istiyorum. Bal peteği desenli patik modeli iki renk ip ile yapılmış çok şık bir model. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar burada detaylı anlatımını verdiğim patik modeline mutlaka göz atmalılar.

Daha öncede sizlere tığ ile yapılan farklı patik modellerini göstermiştim. Tığ işi patik modellerini fazla fazla işleyerek çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz. Çok güzel hediyelikler olacaktır.

Bugün göstereceğim tığ işi patik modeli de yine çeyizler içerisinde dikkat çekecek çok şık bir model. Patiğin yapımına uç kısımdan başlanmış. Pembe ve beyaz ipler kullanılmış. İsterseniz patik ipleri isterseniz de orta kalınlıkta örgü iplerini kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış.

Patik yapımına pembe ip ile başlanmış. Burada verilen 37-38 numara ayaklar için uygun olan bir model. Patik ucu için klasik bir model yapılmış. Siz her zaman yaptığınız sayılarda patik ucu modelini yaparak başlayabilirsiniz.

Patiğin uç kısmı yapıldıktan sonra şimdi geldi model kısmını yapmaya. Burada renk değişikliği yapılarak beyaz ipe geçilmiş. Her sırada farklı renkte bir ip kullanılarak model yapılmış. Video içerisinde burada yapılacak bal peteği modelinin yapımı sayıları ile birlikte anlatılmış. Patiğin ön kısmı tamamen bitince yine pembe ip ile topuk kısmının yapımına geçilmiş. Burayı da videodan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bal peteği patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9kUIUEXnf5ovzv3OLQV0Nw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ BAL PETEĞİ DESENLİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ BAL PETEĞİ DESENLİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ BAL PETEĞİ DESENLİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.