TIĞ İŞİ BAHARLIK ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Üçgen tığ işi baharlık şal modeli yapımı

Bahar için yapabileceğiniz çok güzel yapımı da bir o kadar basit olan harika bir şal modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi üçgen baharlık şal yapımı için renk geçişleri olan bir şal ipi kullanılmış ve çok şık bir görünüm elde edilmiş. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için bugün size günlük kullanıma uygun bu mevsimde çantanıza atıp yanınızda taşıyabileceğiniz bir şal göstermek istiyorum. Mevsim geçişlerinde bu şal modelleri veya mevsimlik hırkalar çok işe yarıyor. İnce ipler ile ördüğünüz zaman kolaylıkla çantanızda taşıyabilirsiniz. Tığ işi teknikler ile yapılan bu şal modelini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için burada YarnArt Flowers markalı ip kullanılmış. Bu ip renk geçişleri olan içerisinde pembe ve tonlarının olduğu bir ip. Dilerseniz tek renk şal yapımına uygun ipler de kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Şal modelinin ölçüleri konusunda video içerisinde açıklama yapılmış. Şalın yapımı için zincir çekilip bir halka yapılıyor ve üzerine tırabzanlar yapılarak ilerleniyor. Şalın uzun kısmının ortası yapılarak başlanıyor ve her sırada yapılan arttırma ile model büyütülüp bir üçgen şal elde edilmiş. Model açıklaması detaylı bir şekilde yapıldığı için zorlanmadan kısa sürede bu şal modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi baharlık üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ BAHARLIK ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ BAHARLIK ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ BAHARLIK ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.