TEPE ÜSTÜNDE BEŞ ÇİÇEK TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için çiçekli tığ oyası yapımı

Yazma kenarları için yeni ve farklı oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Tepe üstünde beş çiçek tığ oyası modeli bugün sizlere detaylı yapım aşamasını göstermek istediğim model. Modeli yapmak isteyenler aşağıdaki videoyu takip ederek bu harika modeli yapabilir.

Çeyizlik oya modelleri için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar dışında yazma kenarına oya yapıp satanlarda gösterdiğim modelleri takip ederek harika el işleri yapabilir ve satabilir.

Yazma kenarına yapılacak olan oya modeli için yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak üç farklı renkte oya ipliği tercih edilmiş. Video içerisinde kullanılan bu renklerin markaları ve ip numaraları hakkında bilgi verilmiş. Burayı takip ederek sizlerde ipler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu renkli ipler dışında modelin taban kısmını yapmak için yeşil ip ve çiçeklerin alt kısmını yapmak için ise beyaz oya ipi kullanılarak modelin yapımına geçilmiş. Arıca tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Yazma kenarı tığ oyası için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılarak modelin yapımına geçilmiş. Öncelikle yeşil ip ile direkler yapılmış ve bütün yazma kenarı tamamlanmış. Daha sonra ise krem rengi ip ile çiçeklerin yapılacağı yerlerin orta kısımları yapılmış. En sonunda ise çiçekler renkli oya ipleri ile yapılarak yazma kenarı modeli tamamlanmış.

Tepe üstünde beş çiçek tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TEPE ÜSTÜNDE BEŞ ÇİÇEK TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TEPE ÜSTÜNDE BEŞ ÇİÇEK TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TEPE ÜSTÜNDE BEŞ ÇİÇEK TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.