TEK SIRA BONCUKLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarına tek sıra boncuklu tığ oyası yapımı

Yazma kenarı için yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tek sıra boncuklu tığ oyası modeli yapımının detaylı yapım aşamasını göstereceğim.

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yazmalar için güzel oya modelleri arıyorsanız sık sık sizlerle paylaştığım oya modellerine mutlaka göz atmalısınız. Bugün sizlere yazma kenarına yapılabilecek çok kolay bir oya modelinin yapımını göstermek istedim.

Tığ işi oya modeli yapımı için burada kahverengi bir oya ipi kullanılmış. Oya içerisinde boncuklar kullanılmış. Burada boncuk olarak en küçük inci boncuklardan kullanılmış. Sizde en küçük inci boncuklardan kullanabileceğiniz gibi eğer elinizde varsa kum boncuklardan da kullanabilirsiniz.

Özellikle tek renk yazmaların kenarlarına bu oya modelini yapabileceğiniz gibi renkli desenli yazma kenarlarına da uygun renkte ipler seçerek bu oya modelini yapabilirsiniz. Videoda detaylı yapım aşaması verildiği için bu şekilde tığ işi oya modeli yapmaya yeni başlayanlarda bu modeli rahatlıkla yapabilir.

Oya modeli direk yazma kenarına yapılıyor. Bunun için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Kullanacağınız oya ipine kullanacağınız boncukları geçirmeniz lazım. Tığ batısı yapılan yazma kenarına oya modelinin yapımına başlanmış. Tek sıra halinde yapılarak yazma kenarına oya modeli yapılıp tamamlanmış.

Tek sıra boncuklu tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu