TEK SEFERDE YAPILAN FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarına fıstık oyası yapımı

Yazma kenarına yapmak için yine sizlere çok kolay bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle şu sıralar çeyiz hazırlıkları yapanlar bugün göstereceğim bu oya modeline de göz atabilirler.

Yapımı oldukça basit olan bu yazma kenarı oya modeli tek renk oya ipi ile yapılıyor. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak seçtiğiniz oya ipi ile modeli yapabilirsiniz. Her zaman kullandığınız tığ numarası ile de modeli yapabilirsiniz.

Fıstık oyası yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılıyor. Tığ batısı içinde yine aynı renkteki oya ipi kullanılıyor. Yazma kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra ise modelin kurulumuna geçiliyor.

Oya modeli yapılırken öncelikle örümcekler yapılmış. Bu örümceklerin üzerine ise fıstık modeli yapılıyor. Burada her bir model tek tek yapılarak yazma kenarı tamamlanıyor. Yani modeli yapmak için aşama aşama ilerlenmiyor. Tek bir seferde model yapılarak ilerleniyor ve tüm yazma kenarına yapılıyor.

Fıstık oyasını yaparken modelin düzgün durması için videoda verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz. Video içerisinde oya modelinin yapım aşamasındaki her işlem sayıları ile birlikte verilmiş. Buraya dikkat ederseniz sorun yaşamdan burada olduğu gibi güzel bir oya modelini ortaya çıkartabilirsiniz.

Yazma kenarları için yapılabilecek farklı oya modellerini daha önce de paylaşmıştım. Sitedeki diğer yazılara göz atarak farklı modellerin yapımını öğrenebilirsiniz.

Fıstık oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TEK SEFERDE YAPILAN FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TEK SEFERDE YAPILAN FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TEK SEFERDE YAPILAN FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.