TAVŞAN KULAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tığ işi tavşan kulağı örgü modeli yapımı

Tığ işi ile yapılmış olan farklı ve gösterişli bir yelek modelinin yapımını bugün sizlere göstermek itiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tavşan kulağı örgü modeli birçok farklı alanda kullanabileceğiniz bir tasarım.

Tığ işi ile yapılan ve farklı alanlarda kullanabileceğiniz modelleri sizlerle sık sık paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim örgü modeli yelek yapımında kullanılabileceği gibi dilerseniz bu modeli kalın bir ip ile yapıp bebek battaniyesi olarak da yapabilirsiniz. Yine bayanlar için harika bir bluz modeli olacaktır. Uygun ipler seçtiğiniz zaman bu modeli farklı yerlerde kullanabilirsiniz.

Tığ işi örgü modeli yapımı için 8 numaralık bir tığ kullanılmış. İp olarak ise Nako markasına ait olan şal iplerinden tüysüz olan kullanılmış. Modelin yapımına istenilen uzunlukta zincirler çekilerek başlanmış. Direk zincir üzerine model yapabileceğiniz gibi tırabzan yapıp üzerine model kurulumu da yapabilirsiniz. Yelek yapımında bu modeli kullanacaksanız öncelikle birkaç sıra tırabzan yapıp daha sonra modeli yapabilirsiniz.

Modelin yapımı için çekilen zincir üzerine sık iğneler yapılıyor. Yapılan bu sık iğneler arasına ise tavşan kulağı modelinin kurulacağı yerin yuvaları oluşturuluyor. Buradan sonra diğer sırada ise modelin kurulumu yapılıyor. Modelin yapımı çok basit tığ işi ile örgü yapmaya yeni başlayanlar dahi bu videoyu takip ederek bu modelin yapımını kısa sürede öğrenebilirler.

Tavşan kulağı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu