TAKIM YUVARLAK TOP LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yuvarlak takım top lif modeli yapımı

Daha önce sizlere kare şeklinde yapılmış olan top lif modelini bu seferde yuvarlak olanını göstermek istiyorum. Takım yuvarlak top lif modeli için yine aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu sizler için vereceğim.

Renkli lif ipleri kullanılarak yapılan top lif çok hoş ve gösterişli bir model. Özellikle elde kalan lif iplerini değerlendirmek için çok iyi bir alternatif. Bugün sizlere bu top lifin yuvarlak şeklinde yapılmış olanını göstermek istedim.

Yuvarlak top lif modeli için öncelikle aradaki renkli kısımlar yapılmış. Burada renkli lif ipleri ile altıgen şeklinde olan küçük motifler yapılmış. Bu motifler fıstıklar ile yapılıyor. Burada dikkat edilecek tek detay bu şekilde bir altıgen görünüm elde etmek için nerede arttırma nerede eksiltme yapılacağının bilinmesi. Video içerisinde motifin yapılışı çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu motifi yapabilirsiniz.

Lif için burada 7 tane renkli motif yapılmış. Daha sonra ise bu motiflerin birleştirilmesine geçilmiş. Burada beyaz lif ipi kullanılarak her bir motif belirli bir düzen ile sırasıyla birleştirilmiş. Daha sonrada kenar kısımlar yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Bu lif modelinin diğer kare ve uzun olanını da yaparak şık bir takım oluşturabilirsiniz. Her birinin detaylı yapım aşamasını sizlere videolu anlatım olarak vereceğim. Bu videoları takip edebilirsiniz.

Takım yuvarlak top lif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu