SUSAM BAŞAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile susam başağı örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan güzel bir örgü işini daha sizlere göstermek istiyorum. Kış hazırlıkları için yapacağınız örgü işlerinde yeni modeller kullanmak istiyorsanız bugün göstereceğim susam başağı örgü modeli yapımına göz atabilirsiniz. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz .

Bugün size şiş örgüsünden yapılmış bir örgü modeli göstermek istiyorum. Daha önce de sizlere şiş örgüsünden yapılmış olan modeller göstermiştim. Bu modeller dışında tığ işinden yapılmış olan modellere de göz atabilirsiniz. Her bir modelin detaylı yapım aşaması olduğu için zorlanmadan model yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Susam başağı örgü modeli yapımı için burada pembe ip ile yapılan örnek anlatımda angora ip kullanılmış. Burada angora ip iki kat hâline getirilip kullanılmış. Bu şekilde daha kalın bir görünüm elde edilmiş. Gri ip ile yapılan model de işe orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Özellikle ceket yapmak isterseniz bu ipler ile modelin nasıl durduğunu buradan görebilirsiniz.

Susam başağı olarak adlandırılan her bir model 13 ilmek üzerine kuruluyor. Bunun dışında her iki kenarda da birer tane daha kenar ilmeği alınmış. Yapacağınız örgü işindeki ilmek sayınızı belirlerken bu detaylara dikkat ederseniz model yapımına doğru bir şekilde başlayabilirsiniz.

Susam başağı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SUSAM BAŞAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    SUSAM BAŞAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SUSAM BAŞAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.