SU DAMLASI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yeni tasarım su damlası lif yapımı

Yeni bir lif modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Videolu anlatım ile detaylı yapım aşamasını vereceğim bu lif modeli tasarım bir lif modeli. Görüntüsü oldukça şık ve gösterişli olan bu su damlası lif modeli sizlerin de hoşuna gidecektir.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni lif modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim çeyizlik lif modeli el işleri yapan bir bayan tarafından tasarlanmış ve bu videoda lifin detaylı yapım aşaması gösterilmiş. Çeyizleriniz için farklı modeller arıyorsanız bu lif modeline mutlaka göz atmalısınız.

Su damlası lif modeli yapımı için burada su yeşili ve beyaz bir lif ipi kullanılmış. Burada her bir dilim ayrı ayrı işlenmiş ve daha sonra birbirleri ile birleştirilmiş.

Lif yapılırken her bir motif yapımına ortadaki beyaz çiçeğin yapımı ile başlanmış. Pofuduk beyaz bir çiçek yapıldıktan sonra bu çiçeğin alt kısmındaki boşluklara renkli lif ipi ile batılarak fıstıklar yapılmaya devam edilmiş. Bu şekilde giderek büyültülmüş. Yapılan dilimlerin birisine devam edilip üçgen şeklinde örülmüş ve su damlası görünümü verilmiş. Bu şekilde her bir su damlası dilimi yapılmış.

Çeyizlik lif modeli için su damlası motifleri yapıldıktan sonra orta kısmın yapımına geçilmiş. Burası içinde önce orta kısımdaki çiçek yapılmış ve daha sonra etrafı yapılmış. Yapılan bu dilimlerde birbirlerine ile birleştirilmiş. En sonunda ise aralara beyaz lif ipi ile fıstıklar yapılmış ve lif tamamlanmış.

Su damlası lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SU DAMLASI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    SU DAMLASI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SU DAMLASI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.