STREÇ İPLE TIĞ İŞİ BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Bayanlar için streç iple örgü hırka yapımı

Mevsimlik hırka modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün bayanlar için yapılmış harika bir tığ işi bayan hırka modeli yapımı göstermek istedim. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolardan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için yapılabilecek hırka modelleri için farklı örnekleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün mevsimlik olarak kullanabileceğiniz çok şık bir örgü hırka modelinin yapımını göstermek istedim. Bu hırka modelinin yapımı için Himalaya markalı ipten Celinda Stretch serisinden beyaz bir ip tercih edilmiş. Bu ipe uygun olarak da 3,5 numara tığ kullanılmış. Bu ip 100 gramlık bir ip bu ipten hırka yapımı için 4 yumak kullanılmış.

Bayan örgü hırka modeli yapımı için farklı özellikte iplerde kullanabilirsiniz. Hırka modeli etek ucundan başlanıyor. Burada hırka modeli için öncelikle yuvalar yapılmış daha sonra bu yuvaların içleri örülerken model yapımına başlanıyor. Hırka modeli etek ucundan başlanıyor ve tek parça halinde kola ayrımlarına kadar devam ediliyor.

Hırka kol ayrımlarına gelince burada kola ayrımları yapılıp yaka kısmına kadar örülüyor. Yaka kısmı yapıldıktan sonra kolları işlenip hırka modeli tamamlanıyor. Hırka modelinin yapımında oldukça basit bir model kullanılmış. Bunun yanında her bir detay ayrıntılı bir şekilde açıklandığı için de zorlanmadan bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. STREÇ İPLE TIĞ İŞİ BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    STREÇ İPLE TIĞ İŞİ BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak STREÇ İPLE TIĞ İŞİ BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.