SPOR HIRKA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi spor hırka yapımı

Daha önce sizlere farklı hırka modelleri göstermiştim. Bugünde yine yapımı çok basit olan tığ işi spor hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu hırka modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile size göstereceğim.

Şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler için tığ ile yapılan örgü modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Tığ ile yapılan örgüler özellikle hırka modelleri çok şık oluyor. Bunun dışında yapımı da çok basit. Örgü örmeye yeni başlayanlar bu modelleri videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.

Bugün göstereceğim hırka modeli spor bir hırka modeli. Genç kızlar için bu şekilde hırkalar yapabilirsiniz. Bu hırkalar kışın soğuk günlerinde kullanılabileceği gibi mevsim geçişlerinde de rahatlıkla kullanılabilir.

Spor hırka yapımı için burada gri bir örgü ipi kullanılmış. Bu hırkayı yapmak için açık renklerde krem gibi ipler de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde de hırka çok hoş olacaktır. Burada hırka yapımı için kalın bir ip tercih edilmiş. Tığ olarak ise hem hırkayı uygun olan hem de yumuşak salaş bir görünüm elde etmek için 8 numara tığ tercih edilmiş.

Hırka yapımına 54 zincir çekilerek arka kısımdan başlanmış çekilen bu zincir üzerine trabzanlar yapılmış. Hırkanın tamamında trabzanlar yapılarak ilerlemiş. Hırkanın yaka kısmına gelince buradan iki omuz ayrımı yapılmış ve örme işlemine devam edilmiş. Beden kısmı yapılan hırkanın kolları da yaparak kullanıma hazır hale getirilmiş.

Spor hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=209TNxkYPqk

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu