ŞİŞ ÖRGÜSÜ MİNİK BÜKME DESENLİ ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Minik bükme desenli bayan yelek örneği yapımı

Bayanlar için güzel bir yelek modeli örneğini bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için kolay ama zarif bir yelek modeli arayanlar bu örneğe göz atabilirler. Minik bükme desenli örgü örneğinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yelek modelleri için sizlere her zaman farklı örnekler bulmaya çalışıyorum. Bugün size şiş örgüsü ile yapılmış çok şık bir model göstermek istiyorum. Sizlere bugün sadece modelin yapım aşamasını göstereceğim. Siz videodaki anlatım detaylarını öğrenerek istediğiniz büyüklükte yelek modeli yapabilirsiniz. Bu model ile sadece bayanlar için yelek değil bluzlarda yapılabilir. Yine çocuklar için yapılabilecek yelek, hırka ve kazak modellerinde de bu model kullanılabilir.

Şiş örgüsü minik bükme deseni için burada örnek model anlatımında angora ince ip kullanılmış. Bu şekilde çok güzel olmuş. Siz yapmak istediğiniz örgü işine uygun özellikte bir örgü ipi seçebilirsiniz. Şiş olarak 2,5 numaralı şiş kullanılmış. Örnek anlatımda orta kalınlıkta bir örgü ipi ve 3 numara şiş kullanılmış.

Model 3 ilmek üzerine kuruluyor. 2 ilmek fazla atarak kenar ilmeleri oluşturabilirsiniz. Burada örnek model anlatımında önce lastik örgüsü yapılmış. Lastik örgüsü üzerine model kurulunca çok güzel olmuş. Dilerseniz direk model yapımına da başlayabilirsiniz. Videodaki anlatımı takip ederek modelin yapımını kolayca öğrenebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz yerde bu modeli kullanabilirsiniz.

Minik bükme desenli örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ MİNİK BÜKME DESENLİ ÖRGÜ NASIL YAPILIR? için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ MİNİK BÜKME DESENLİ ÖRGÜ NASIL YAPILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ MİNİK BÜKME DESENLİ ÖRGÜ NASIL YAPILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.