ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YÜZÜK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılmış olan yüzük-halka-örneği modeli yapımı

Sizlerle sık sık yeni şiş örgüsü modellerin paylaşamaya çalışıyorum. Bugün ise sizlere yine çok şık ve yapımını daha önce hiç bir yerde görmediğim bir model göstermek istedim. Yüzük-halka örneği olarak adlandırılan bu şiş örgüsü modelin detaylı yapım aşamasını sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.

Yüzük örneği modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan çok şık bir model. Ben bu modeli daha önce görmedim. Burada detaylı yapım aşamasını gösteren bir video olunca sizlerle bu modelin yapımını paylaşmak istedim. Şiş örgüsü ile yapılan bu modeli sizlerde farklı örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Yüzük örneği halka örneği olarak da adlandırılmakta. Bu şekilde de karşınıza çıkabilir. Modelin yapımını oldukça basit. Şiş örgüsü ile yapılan bu modeli şiş örgüsü bilenler kolaylıkla yapabilir bilmeyenler ise videodaki detaylı anlatımı takip ederek modeli çıkartabilir.

Şiş örgüsü yüzük modeli yapımı için etrofil markalı ipin koton iplerinden kullanılmış. 3 numara şiş kullanılarak yapılan bu modelde bu ip çok şık olmuş.

Bu model 6 ve katları üzerine kuruluyor. Siz yapacağınız örgü işine göre sayıları 6 ve katları olarak belirleyebilirsiniz. Aslında burada 5 ilmekte düz bir örgü yapılmış daha sonra ise altıncı ilmekte modelin kurulumu yapılmış. Videoda modelin kurulumu çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Şiş örgüsü yüzük-halka örneği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7iJA6zJYasE3fqfMCh4w2A

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YÜZÜK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YÜZÜK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YÜZÜK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.