ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YETİŞKİNLER İÇİN KOLAY SÜVETER MODELİ YAPIMI

Kolay şiş örgüsü ile süveter modeli yapımı

Bugün sizlere yetişkinler için yapılmış olan bir süveter modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şiş örgüsü süveter modeli hem erkekler için hem de bayanlar için yapılabilecek bir model. Süveterin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yetişkinler için yapılan süveter modeli herkesin kolaylıkla yapılabilmesi için düz bir örgü modeli ile yapılmış. Burada önemli olan kol kesimlerinin ve yaka kısmının yapımını öğrenmek. Bunun içinde videoda her bir detay açıklandığı için zorlanmadan bu süveteri yapabilirsiniz.

Örgü süveter modeli yapımı için burada 100 gram 250 metre uzunluğunda 2 yumak ip kullanılmış. Bu ip ile S bedene uygun bir süveter modeli yapılmış. Daha büyük yapmak isterseniz da yumak sayınızı arttırmalısınız. Şiş olarak ise lastiklerin yapımında 3,5 numara beden kısmının yapımında ise 4 mm lik şiş kullanılmış. Siz kullandığınız ipe uygun olarak şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Süveter modeli tek parça halinde dikişsiz bir şekilde yapılmış. Bunun için misinalı şiş kullanırsanız süveteri daha kolay yapabilirsiniz. Süveterin yapımına etek ucundan başlanıp buradaki lastik modeli yapılmış. Daha sonra beden kısmı yapılmış. Kol ayrımları ve yaka kısmı ile buralarda uygulanan lastik teknikleri hakkında detaylı bilgi verilmiş. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu süveteri yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü süveter modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YETİŞKİNLER İÇİN KOLAY SÜVETER MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YETİŞKİNLER İÇİN KOLAY SÜVETER MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YETİŞKİNLER İÇİN KOLAY SÜVETER MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.