ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KOLAY V YAKALI BEBEK HIRKASI YAPIMI

V yakalı kolay bebek hırkası yapımı

Bebekler için yapımı çok basit ama bir o kadar da gösterişli bir hırka modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim v yakalı bebek hırkası sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir tasarım olmuş. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz zaman yaklaşık bir haftada bu hırka modelini yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Bebeklere yapabileceğiniz farklı hırka modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size tek renk örgü ipi ile yapılmış bir hırka modeli göstermek istedim. Bu hırka modeli burada erkek bebeklere göre yapılmış. Ama dilerseniz kız bebeklere uygun renklerde seçerek bu hırka modelini yapabilirsiniz. Özellikle badiler üzerinde bu hırka çok şık duracaktır.

Şiş örgüsü bebek hırkası yapımı için Nako İnci Delux markalı ip kullanılmış. Burada yapılan ölçüler için yaklaşık 1,5 yumak ip gitmiş. Şiş olarak ise 3,5 mm’lik şiş kullanılmış. Birde 4 tane düğme kullanılmış.

Hırka modeli yapımında düz örgü ve haroşa örgü kullanılıyor. Örgü işine yeni başlayanlar dahi bu hırka modelini kolaylıkla yapabilir. Hırkanın yaka ve kol kısımlarının nasıl yapılacağı video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Yaka kısmında V yaka modeli yapılmış. Burayı bu hırka modelinden öğrenerek başka örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

V yakalı bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu