ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KOLAY ÇOCUK YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile en kolay çocuk yeleği yapımı

Çocukları için kışlık hazırlık yapan ve örgü işlerinde yeni olan annelere bugün harika bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü çocuk yeleği yapımı çok ama çok basit olan ama bir o kadarda şık bir tasarım bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kış yaklaşırken çocukları için kışlık hazırlık yapanlara bugün çok basit bir yelek modeli yapımı göstermek istedim. İlerleyen günlerde kışlık örgü işleri için oldukça farklı ve yeni modeller göstermeye devam edeceğim. Bugün göstereceğim yelek modeli için Ören Bayan markalı ipten Atlas serisi kullanılmış. Bu ip oldukça kalın bir ip bu nedenle şiş olarak 5 numara şiş kullanılmış.

Kolay çocuk yeleği yapımı için şiş örgüsünden kolay bir model tercih edilmiş. Bu yelek modeli biraz farklı olarak yapılıyor. Yelek yapımı için 26 ilmek atılmış. Burada ikili pirinç modeli kullanılmış ve modelin kolay olması sağlanmış. Yelek normal yelek modellerinden farklı bir şekilde yapılmış.

Burada yelek modeli için öncelikle uzun bir atkı şeklinde örgü yapılmış. Daha sonra ise bu parça katlanıp yaka kısmı oluşturulmuş ve yeleğin arka kısmı yapılmış. Yani kol ayrımı veya yaka ayrımı için ayrı bir işleme yapılmamış. Bu nedenle zorlanmadan yelek modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü kolay yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KOLAY ÇOCUK YELEĞİ YAPIMI için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KOLAY ÇOCUK YELEĞİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KOLAY ÇOCUK YELEĞİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.