ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KLASİK ANNE YELEĞİ YAPIMI

Klasik anne yeleği modeli yapımı

Yelek modelleri için sizlere bugün klasik herkes tarafından bilinen bir yeleğin modelinin yapım aşamasını göstermek istiyorum. Klasik anne yeleği modeli için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını içeren bir video vereceğim. Bu videoyu takip ederek bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını öğrenebilirsiniz.

Yelek modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün size klasik bir yelek modeli göstermek istedim. Şiş örgüsü ile yapılan bu yelek modelini özellikle örgü işine yeni başlayanlar deneyebilir. Yelek modeli için her bir aşama detaylı bir şekilde açıklanmış. Yaka ve kol kısımlarının nasıl yapılacağı da gösterilmiş. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü yelek modeli yapımı için Alize Lanagold markalı ipten 5 yumak kullanılmış. Burada yapılan yelek modeli için 5 yumak yeterli olmuş. Ama daha büyük bir yelek modeli yaparsanız bu ip yeterli olmayabilir. Buna dikkat etmelisiniz. Burada kullanılan rengin numarası ise 152. Şiş olarak ise 5 numara örgü şişi kullanılmış.

Yelek modeli ön kısımlar ve arka kısım olarak 3 parça halinde yapılıyor. Öncelikle yeleğin ön kısımları yapılmış. Video içerisinde yeleğin hem model anlatımı yapılmış hem de yaka ve kol kısımlarının ayrımları yapılmış. Burayı takip ederek sorun yaşamadan bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Klasik anne yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KLASİK ANNE YELEĞİ YAPIMI için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KLASİK ANNE YELEĞİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE KLASİK ANNE YELEĞİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.