ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERKEK ÇOCUK MONTU YAPIMI

Örgü erkek çocuk montu yapımı

Çocuklar için yapabileceğiniz örgü işleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün erkek çocuklar için yapılmış olan harika bir örgü erkek çocuk montu yapımını sizlere göstermek istedim. Bu montun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden çocuklar için yapılmış olan hırka, ceket, yelek modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Bugün ise size güzel bir mont modeli göstermek istedim. Örgü işi ile yapılan bu mont modeli üzerine eklenen desenler ile oldukça şık olmuş. Montun ön kısımlarına ve kol kısımlarına eklenen detayların dışında cep kısmına yapılan detaylarda çok şık olmuş.

Örgü çocuk montu yapımı için burada Nako Elit Baby markalı ipten hardal sarısı renk kullanılmış. Bu mont modeli 2 yaş için yapılmış. Bu ölçüler için de yaklaşık 2.5 yumak ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış.

Burada mont modeli yapılırken haroşa örgü kullanılmış. Ön kısım, yaka kısmı, kol kısımları ve arka kısımlarda yapılan modeller için ise ters düz örgü kullanılmış. Bu mont modelinin yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken detaylar oldukça fazla. Bu nedenle buradaki videoda verilen detaylara çok dikkat edilmesi gerekir. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu mont modelini yapabilirsiniz.

Örgü erkek çocuk montu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERKEK ÇOCUK MONTU YAPIMI için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERKEK ÇOCUK MONTU YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERKEK ÇOCUK MONTU YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.