ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BİLEŞİK YAPRAKLAR BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bayan yeleği için bileşik yapraklar örgü modeli örneği

Bayanlar için yapılabilecek yelek modellerine sık sık yer veriyorum. Bugün yine şiş örgüsü ile yapılmış olan bileşik yapraklar bayan yelek modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu yelek modeli yapımı için aşağıda yer alan videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Yeni ve farklı bayan yelek modelleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere bayan yeleklerinde kullanılabilecek harika bir model göstermek istedim. Ben bu modeli görünce çok beğendim. Sizlerinde modeli beğeneceğini düşündüğüm için detaylı yapım aşamasını vermek istedim.

Bu yelek modeli çeyizler içerisine eklenecek olan bayan yelekleri içinde yapılabilecek olan bir model. Aslında bu model ile bayan yeleği dışında kazak yapılabilir. Erkek çocukları için ve erkekler için süveterler de yapılabilir.

Bileşik yapraklar örgü modeli için burada yapılan örnek anlatımda hem ince ip ile hem de kalın bir ip ile yapılmış. Model iki iple de çok şık olmuş. Bu örgü modeli 18 ilmek üzerine kuruluyor. Her bir motif 8 sıradan oluşuyor. Burada örnek anlatımda iki motif yapılmış. İki motifi yapmak için 36 ilmek alınmış. Birde kenarları için 9 ilmek daha alınarak toplam 45 ilmek üzerine model kurulumu yapılmış.

Model yapılmadan önce birkaç sıra lastik örgüsü yapılmış ve bunun üzerine model kurulumu yapılmış. Bu şekilde yelek modeli daha şık olacaktır. Video içerisinde modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar verilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamdan bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Şiş örgüsü bileşik yapraklar örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJ_hTFXMsf24uw1NgUDT_Pw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BİLEŞİK YAPRAKLAR BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BİLEŞİK YAPRAKLAR BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BİLEŞİK YAPRAKLAR BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.