ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BEBEK TULUMU YAPIMI

Bebekler için örgü işinden tulum modeli yapımı

Bebekleri için hazırlık yapanlara sık sık yeni örgü modelleri göstermeye deva ediyorum. Bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış olan örgü bebek tulumu modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu tulumun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örü işinden yapılmış tulum modelleri bebekler üzerinde çok güzel duruyor. Tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış olan oldukça farklı tasarımlar var. Bende sizlere sık sık bu tulum modellerini göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış olan bir model göstereceğim. Videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede bu tulumu yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bebek tulumu yapımı için burada bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Videoda yapılan tulum modeli 3- 6 ay için bebeklere göre yapılmış. Burada yapılan ölçüler için 2 yumak ip yeterli olmuş. Video içerisinde öncelikle yapılan tulumun ölçüleri hakkında bilgi verilmiş. Tulum modeli yapılırken de bu tulumu nasıl büyülteceğiniz hakkında bilgiler verilmiş.

Tulum modelinin herkes tarafından yapılabilmesi için haroşa örgü seçilmiş. Ama siz isterseniz ön kısımlara farklı modellerde ekleyebilirsiniz. Tulum yapımına yaka kısmından başlanmış. Beden kısmı yapılmış ve daha sonra ayakları yapılmış. Ayakları tek tek ayrı yapılmış. Tulum modelinde kapüşon yapılmamış. Sade bir şekilde bırakılmış. Dilerseniz kapüşonda yapabilirsiniz. Burada ilk videoda tulumun yapımı ikinci videoda ise kapüşon yapımı açıklanmış.

Örgü bebek tulumu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BEBEK TULUMU YAPIMI için yorumda bulun

    ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BEBEK TULUMU YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BEBEK TULUMU YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.